Przemyśl: szpital wojewódzki wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na dwa oddziały

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 października 2020 07:31

W związku z zarażeniem części personelu oraz pacjentów wirusem SARS-CoV-2 Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu od poniedziałku (26 października) do czwartku (29 października) wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na oddział kardiologiczny i oddział chorób wewnętrznych i diabetologii.

Przemyśl: szpital wojewódzki wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na dwa oddziały
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował w poniedziałek wieczorem Paweł Bugira, p.o. rzecznika prasowego przemyskiego szpitala, przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane na oddział kardiologii z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz na oddział chorób wewnętrznych i diabetologii.

Zastrzegł jednocześnie, że ograniczenie nie dotyczy przyjęć pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym do pododdziału kardiologii inwazyjnej.

- Decyzje te mają związek z zarażeniem części personelu oraz pacjentów wirusem SARS-CoV-2 oraz koniecznością przeprowadzenia stosownych procedur - przekazał Bugira.

Dopytywany o liczbę zakażonych odpowiedział, że nie ma takich danych, ale na tych dwóch oddziałach brakuje personelu, zwłaszcza pielęgniarek. Część przebywa na kwarantannie, część na zwolnieniach, i nie ma możliwości zapewnienia właściwej opieki pacjentom.

- Mamy nadzieję, że w ciągu tych trzech dni uda się przywrócić normalne funkcjonowanie oddziałów - zauważył.

Z kolei od wtorku, 27 października, wstrzymane do odwołania zostanie udzielanie świadczeń zdrowotnych w Pracowni Endoskopii dla pacjentów w trybie ambulatoryjnym.

- Zachęcamy również do korzystania z poradni specjalistycznych w formie teleporad w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia koronawirusem - dodał Bugira.

Zapowiedział jednocześnie, że o wznowieniu przyjęć lub przedłużeniu ograniczeń szpital będzie informował.

Agnieszka Pipała (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum