Przemyśl: jest gammakamera, potrzebne i pieniądze

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 24 października 2009 19:28

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu nalega, aby Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył finansowanie tutejszej pracowni medycyny nuklearnej.

Przemyska pracownia jest jedną z dwóch takich w województwie podkarpackim. Podobna działa jeszcze w Rzeszowie. Wizytujący ją przedstawiciel Państwowej Agencji Atomistyki stwierdził, że spełnia wszystkie przewidziane przepisami wymogi.

– Właśnie wystąpiliśmy do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie pieniędzy na finansowanie działalności pracowni. Dotychczasowy kontrakt nie pokrywa w całości wysokich kosztów jej utrzymania – mówi Krzysztof Popławski, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.

Badanie stanu mięśnia sercowego, płuc, nerek, wątroby, wykrywanie nowotworów i ewentualnych przerzutów, a także leczenie z użyciem izotopu, np. zapalenia stawów to najczęstsze usługi pracowni medycyny nuklearnej.

Krzysztof Tryczyński, kierownik placówki, podkreśla, że badania wykonywane są nowoczesną diagnostykę na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też, tak ważne, aby pacjenci mogli z niej korzystać w sytuacji, kiedy jest to konieczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum