Przedszkole w Kobyłce: w środę placówka zostanie otwarta dla dzieci nieobjętych kwarantanną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 17:20

Przedszkole im. krasnala Hałabały w Kobyłce, które zamknięto po wykryciu przypadku koronawirusa, w najbliższą środę zostanie otwarte dla dzieci nieobjętych kwarantanną. W placówce przeprowadzono już jeden z trzech etapów dezynfekcji - podała w poniedziałek (24 sierpnia) burmistrz miasta Edyta Zbieć.

Przedszkole w Kobyłce: w środę placówka zostanie otwarta dla dzieci nieobjętych kwarantanną
Fot. Archiwum

O wykryciu koronawirusa u jednej z nauczycielek publicznego przedszkola w podwarszawskiej Kobyłce burmistrz Zbieć poinformowała w weekend. Placówkę zamknięto do odwołania. Zakażoną kobietę i osoby, z którymi się kontaktowała - 14 dzieci i 11 osób z personelu - poddano kwarantannie.

W poniedziałek burmistrz Kobyłki poinformowała, że w placówce przeprowadzono pierwszy etap dezynfekcji i zapowiedziała kolejne dwa do wtorku.

- Planujemy w środę 26 sierpnia otworzyć przedszkole dla pozostałych dzieci, tych, które nie objęła kwarantanna - podkreśliła w mediach społecznościowych burmistrz.

Jak zauważyła, z uwagi na kwarantannę w placówce będzie ograniczona liczba osób z personelu.

- Jeśli rodzice nie mają możliwości zapewnienia dzieciom opieki - oczywiście zapraszamy ich pociechy od środy do przedszkola. Jeśli natomiast jest możliwość zostawienia dziecka w domu, to będziemy wdzięczni za ułatwienie nam organizacji zajęć - napisała Zbieć.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum