Proszowice: profesor zakończył współpracę ze szpitalem, powiat ubolewa

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2019 10:10

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej SPZOZ w Proszowicach od początku sierpnia br. funkcjonuje bez prof. Krzysztofa Tomaszewskiego. Specjalista nie wystartował w konkursie na świadczenie usług w ramach poradni przez - jak twierdzi - "biurokratyczne warunki".

Proszowice: profesor zakończył współpracę ze szpitalem, powiat ubolewa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z komunikatu dyrekcji szpitala w Proszowicach wynika, że konkurs unieważniono z powodu braku ofert lekarzy zainteresowanych pracą w poradni. W efekcie 31 lipca zakończyła się trwająca od początku 2018 r. współpraca prof. Tomaszewskiego z proszowickim szpitalem.

Ubolewanie z tego powodu wyraził zarząd powiatu, według którego "profesor jest wybitnym specjalistą cieszącym się zaufaniem pacjentów". Dyrekcja lecznicy zachęca osoby, które leczyły się u prof. Tomaszewskiego, by skorzystały z usług dwóch pozostałych lekarzy przyjmujących w poradni - pisze Dziennik Polski.

Sam profesor ocenił, że ''biurokratyczne warunki konkursu przygotowanego przez szpital" wykluczyły go z wzięcia udziału. Dyrektor szpitala Grzegorz Gałuszka zapewnia z kolei, że procedura była standardowa.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum