Prokurator: zidentyfikowano zwłoki sześciu ofiar katastrofy kolejowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2012 14:17

Dotychczas zidentyfikowano zwłoki sześciu ofiar sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, wśród nich jest obywatelka Stanów Zjednoczonych - powiedział Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

- Ciała ofiar są sukcesywnie przewożone do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, gdzie jutro rozpoczną się sekcje zwłok - poinformował prokurator Tomasz Ozimek.

Poza Amerykanką wśród pasażerów pociągów, które zderzyły się pod Szczekocinami byli też inni obcokrajowcy. Według informacji służb prasowych wojewody śląskiego, ośmiu z nich wymagało hospitalizacji. Znajdują się w szpitalach województwa śląskiego i świętokrzyskiego.

Wśród poszkodowanych jest 6 Ukraińców - 4 z nich zostało przewiezionych do szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, 1 do szpitala urazowego w Piekarach Śląskich, 1 do szpitala w Jędrzejowie. Jeden obywatel Mołdawii znajduje się w szpitalu w Zawierciu. Ósmy obcokrajowiec - najprawdopodobniej obywatel Czech - został przewieziony do szpitala we Włoszczowie.

W sobotę (3 marca) wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Oba składy miały razem 11 wagonów. Zginęło 16 osób, a 58 zostało rannych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum