Projekt przepisów mających podnieść jakość fizjoterapii w lecznictwie uzdrowiskowym

Autor: MAK, NFZ/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2019 21:39

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał w poniedziałek (27 maja) do konsultacji projekt zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie uzdrowiskowe.

Projekt przepisów mających podnieść jakość fizjoterapii w lecznictwie uzdrowiskowym
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Zarządzenie wprowadza współczynniki korygujące stosowane przy rozliczaniu świadczeń opieki zdrowotnej, realizowanych w ramach umów z NFZ. Ten sposób motywowania świadczeniodawców ma zastosowanie w odniesieniu do parametrów jakościowych i dostępności do określonych świadczeń, szczególnie istotnych dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów - uzasadnia Fundusz.

- Uwzględniając potrzebę zwiększenia jakości świadczeń wykonywanych (...) w sposób kompleksowy i wielodziedzinowy, niniejszym zarządzeniem wprowadza się współczynnik korygujący przy rozliczaniu świadczeń w rodzaju: lecznictwo uzdrowiskowe, we wszystkich zakresach. Oczekiwanym efektem tych działań powinno być polepszanie się jakości świadczeń udzielanych przez fizjoterapeutów, realizujących zabiegi fizjoterapeutyczne w lecznictwie uzdrowiskowym - wyjaśnia NFZ.

Skutki finansowe wejścia w życie nowego zarządzenia zostały oszacowane na ok. 17 mln zł, w turnusach rozpoczynających się do 1 lipca do 31 grudnia 2019 roku.

Opinie dotyczące projektu można wysyłać do 10 czerwca br. do godz. 16.00 na adres: sekretariat.dsm@nfz.gov.pl (wyłącznie w wersji elektronicznej edytowalnej).

Szczegóły: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum