Profesor Jacek Moll "Łodzianinem Roku 2009"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2010 19:32

Wybitny kardiochirurg dziecięcy, profesor Jacek Moll wygrał kolejną edycję plebiscytu "Łodzianin Roku"

Prof. Jacek Moll, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Plebiscyt organizowany jest przez Radio Łódź przy udziale łódzkiego ośrodka TVP, gazety Polska. Dziennik Łódzki, Telewizji Internetowej Lodman i Muzeum Miasta Łodzi.

Podczas finałowej gali, która w niedzielę (31 stycznia) odbyła się w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich - Muzeum Historii Miasta Łodzi, laureat konkursu odebrał z rąk prezesa Polskiego Radia Łódź Dariusza Szewczyka srebrno-mosiężną statuetkę - nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie.

– Zastanawiając się dlaczego wygrałem doszedłem do wniosku, że chyba dlatego, bo jestem najstarszy z tej grupy łodzian, która kandydowała do tego tytułu – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników profesor Moll.

Podkreślił, że wyróżnienie, które odebrał jest nagrodą dla całej rzeszy osób, m.in. kardiologów, chirurgów, anestezjologów i pielęgniarek, zaangażowanych w leczenie dzieci. Zespół operujący małe serca profesor porównał do orkiestry.

– Przyrzekam, że ta orkiestra będzie jeszcze dla Łodzi grała – powiedział Łodzianin Roku 2009.

Profesor Jacek Moll urodził się w Poznaniu, praktykował w Zabrzu u prof. Zbigniewa Religi, ale ostatecznie wybrał Łódź. Od lat jest związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki. Jego gabinet wyklejony jest zdjęciami uratowanych dzieci, laurkami oraz pocztówkami z całego świata. Mali pacjenci przyznali mu Order Uśmiechu.

W ostatnich latach tytuł ten przypadł m.in. premierowi Markowi Belce, światowej sławy hematologowi prof. Tadeuszowi Robakowi, producentowi filmowemu - współtwórcy sukcesu filmu Edi - Piotrowi Dzięciołowi, byłemu trenerowi reprezentacji polskich siatkarek Andrzejowi Niemczykowi i wojewodzie łódzkiej Jolancie Chełmińskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum