Prof. Rybakowski o perspektywach psychiatrii dzieci i młodzieży

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 12 października 2015 11:21

Wszystkie teorie opisujące cykl życia człowieka wskazują, że kluczowe znaczenie dla formowania się osobowości i tożsamości jednostki ma okres dzieciństwa i młodzieńczości  - wyjaśnia dr hab. prof. nadzw. Filip Rybakowski, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Prof. Rybakowski o perspektywach psychiatrii dzieci i młodzieży
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Ta faza rozwoju decyduje również o naszym zdrowiu psychicznym i ryzyku zachorowania na zaburzenia psychiczne - dodaje konsultant.

W Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego profesor zwraca uwagę na "najważniejszy okres dla kształtowania się psychicznego dobrostanu człowieka".

- Kładąc nacisk na badania tej fazy życia (...), możemy lepiej zrozumieć, dlaczego tak wiele dzieci cierpi z powodu zaburzeń psychicznych, ale także w jaki sposób rozwijają się zaburzenia psychiczne u dorosłych i jakie są pierwotne źródła chorób cywilizacyjnych - pisze na stronie Ministerstwa Zdrowia prof. Rybakowski.

- To może przybliżyć nas do wprowadzenia skutecznych, opartych o naukowe podstawy metod leczenia, a w przyszłości do zapobiegania tym najbardziej kosztownym pod względem ekonomicznym i społecznym problemom zdrowotnym - wyjaśnia profesor.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze