×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Rafał Drwiła to nowy konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

Autor: oprac. KM • Źródło: Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Rejestr Lekarzy NIL/Rynek Zdrowia26 lipca 2022 06:29

Prof. dr hab. Rafał Drwiła został konsultantem krajowym w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii - poinformowało 25 lipca Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Prof. Rafał Drwiła to nowy konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii
Rafał Drwiła - specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - teraz jest konsultantem krajowym Fot.. Shutterstock
  • Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii poinformowało o wyborze nowego konsultanta krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii
  • To prof. dr hab. Rafał Drwiła - specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii
  • Profesor jest również ordynatorem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie

Nowy konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

Jak poinformowało Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii w komunikacie z 25 lipca, profesor dr hab. n. med. Rafał Drwiła został konsultantem krajowym w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Prof. Rafał Grzegorz Drwiła jest ponadto ordynatorem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie oraz profesorem nadzwyczajnym Katedry i Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielińskiego.

Rafał Drwiła w 1983 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Specjalizacja I stopnia Drwiły to anestezjologia i reanimacja. Drugi stopień specjalizacji, uzyskany w 1989 r. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, to już anestezjologia i intensywna terapia.

W Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1995 roku Rafał Drwiła uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, natomiast habilitację - w 2009. W 2016 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał specjaliście tytuł profesora.

Wśród zainteresowań naukowych prof. Drwiła profilaktyka utrat krwi i ogrzewanie pozaustrojowe

Jak czytamy na stronie Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Drwiła odbył roczne szkolenie kliniczno-naukowe w Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii, a także szkolenia kliniczne w niemieckim Neustadt oraz Huston w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Główne zainteresowania naukowe prof. Drwiły skupiają się wokół profilaktyki utrat krwi podczas zabiegów kardiochirurgicznych oraz ogrzewania pozaustrojowego pacjentów w stanie hipotermii głębokiej. Profesor, jak zaznaczono, jest również autorem i współautorem kilkuset opracowań w czasopismach krajowych i zagranicznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum