Prof. Mirosław J. Wysocki konsultantem w dziedzinie zdrowia publicznego

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 27 października 2014 17:30

Prof. Mirosław J. Wysocki, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH, został powołany przez ministra zdrowia do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie zdrowia publicznego.

Mirosław J. Wysocki uzyskał stopień doktora z dziedziny epidemiologii przewlekłych, nieswoistych chorób układu oddechowego (PZH, Warszawa w1971 r.) oraz habilitację w dziedzinie epidemiologii chorób reumatycznych (PZH, Warszawa w 1980 r.). Posiada specjalizacje z organizacji ochrony zdrowia, chorób wewnętrznych, epidemiologii oraz zdrowia publicznego. Od lutego 2010 r. pełni funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH.

Poprzedni konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, prof. Bolesław Samoliński, zrezygnował z funkcji 22 sierpnia.

Czytaj: Prof. Bolesław Samoliński zrezygnował z funkcji konsultanta krajowego

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl podkreślał, że jego decyzja nie jest w żaden sposób związana z nowym prawem dotyczącym konsultantów medycznych: już wcześniej nosił się z tym zamiarem i informował Ministerstwo Zdrowia, że chciałby zrezygnować z funkcji.

Czytaj: www.pzh.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum