Prof. Kuna: po 1 listopada zawsze mieliśmy przyrost stanów zapalnych dróg oddechowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 listopada 2020 19:31

Zawsze po święcie zmarłych mieliśmy gwałtowny przyrost stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami przewlekłymi - powiedział prof. Piotr Kuna, alergolog w Polsat News.

Prof. Kuna: po 1 listopada zawsze mieliśmy  przyrost stanów zapalnych dróg oddechowych
Prof. Piotr Kuna; FOT. PTWP

Profesor Piotr Kuna był gościem w programie "Debata Dnia" na antenie Polsat News. Podczas rozmowy profesor odniósł się do decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy.

- Kierując szpitalem klinicznym przez 18 lat, zawsze po święcie zmarłych, mniej więcej od 5, 6 listopada mieliśmy gwałtowny przyrost stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami przewlekłymi - poinformował.

Wskazał, że brakowało miejsc na OIOM-ie, a "na oddziałach trzeba było dostawiać łóżka na korytarzach, a karetki jeździły po Polsce i szukały miejsc dla chorych". "Tak było przez 18 lat" - zaznaczył.

Według prof. Kuny rząd dysponował takimi informacjami, przez które mógł podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych. "Myślę, że rząd ma te dane i kolejny wirus, który doszedł, czyli SARS-CoV-2 może tę sytuację pogorszyć - podkreślił.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum