Prof. Jankowski: na Mazowszu zachorowalność na COVID-19 sięga już 313 osób na milion mieszkańców

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 11:52

Największą zachorowalność rejestrowaną na infekcję spowodowaną przez koronawirusa stwierdza się w województwie mazowieckim. W tej chwili wynosi ona 312,6 osoby na milion mieszkańców - poinformował na Twitterze 14 kwietnia, prof. Piotr Jankowski z I Kliniki Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego CM UJ.

Prof. Piotr Jankowski; Fot. PTWP

Jednocześnie ekspert przekazał, że od początku epidemii sytuacja jest trudna także w dwóch innych województwach, na Dolnym Śląsku zachorowalność na COVID-19 wynosi obecnie 245,9 osoby na milion mieszkańców a w woj. łódzkim 223,1 osoby na milion mieszkańców.

Jednocześnie zachorowalność na COVID-19 utrzymuje się na najniższym poziomie w województwie pomorskim, gdzie wynosi ona 75,1 osoby na milion mieszkańców. Kolejne województwa z najmniejszą liczbą zachorowań, to woj. lubuskie - 78,2 osób na milion oraz warmińsko -mazurskie 85,3 osób na milion mieszkańców.

Od 4 marca w Polsce zanotowano już 7049 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło dotąd w kraju 251 pacjentów. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum