Prof. Beata Kos-Kudła prezesem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

Autor: oprac. PW • Źródło: FB, Rynek Zdrowia27 września 2021 19:05

Prof. Beata Kos-Kudła rozpoczęła kadencję prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Prof. Beata Kos-Kudła prezesem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego
Prof. Beata Kos-Kudła prezesem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Fot. FB
  • Prof. Beata Kos-Kudła będzie zasiadała na stanowisku prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego przez 4-letnią kadencję
  • Profesor jest kierownikiem Kliniki Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych SUM w Katowicach
  • Klinika kierowana przez profesor otrzymała certyfikat Centrum Doskonałości (Centre of Excellence) Nowotworów Neuroendokrynnych

Prof. Beata Kos-Kudła - prezes PTE ze Śląska

Prof. dr hab. n. med. Beaty Kos-Kudła będzie zasiadała na stanowisku prezesa Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego przez 4-letnią kadencję.

"To pierwszy przypadek w powojennej historii Towarzystwa, kiedy Prezesem jest osoba ze Śląska. To ogromne wyróżnienie zarówno dla Pani Profesor jak i całego środowiska endokrynologicznego naszego regionu" - czytamy we wpisie na stronie FB Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Prezes z kliniki - centrum doskonałości

Prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła, jest lekarzem kierującym Oddziałem Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach oraz kierownikiem Kliniki Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych SUM w Katowicach.

Z informacji podanej na stronie kliniki kierowanej przez prof. Beata Kos-Kudła podkreślono, że klinika jest "pierwszym i jedynym ośrodkiem w Polsce i Europie Wschodniej, który otrzymał certyfikat Centrum Doskonałości (Centre of Excellence) Nowotworów Neuroendokrynnych".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum