Prezydent Warszawy: koronawirus u pracownicy stacji dializ, apeluję o testy dla służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 21:45

Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie - poinformował w niedzielę (29 marca) wieczorem w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. - Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna - dodał.

Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę - alarmował prezydent Trzaskowski. Fot. Archiwum

"Koronawirus u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania - sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik wojewody mazowieckiego, w województwie potwierdzono dotąd 461 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 40 w niedzielę. Liczba zgonów związanych z COVID-19 nie zmieniła się od soboty - zmarły dotąd cztery osoby.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała w niedzielę wieczorem, że w województwie mazowieckim hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 jest łącznie 725 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 9 289 osób. W kwarantannie domowej przebywa natomiast 11 906 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum