Prezydent Poznania: 162 osoby zakażone koronawirusem w szpitalu zakaźnym w Poznaniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 13:30

W poznańskim szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 195 osób, z czego u 162 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował w poniedziałek (20 kwietnia) na konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Od 16 marca do chwili obecnej do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu przyjęto łącznie 770 osób. Fot. Shutterstock

Prezydent Poznania podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że od 16 marca do chwili obecnej do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu przyjęto łącznie 770 osób.

Dodał, że obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 195 osób. Z tej liczby u 162 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wspomagania respiratorem wymaga 15 pacjentów.

- Chciałbym też zasygnalizować, że z tych 195 hospitalizowanych osób, aż 86 osób to są osoby, które zostały przyjęte z DPS-ów i zakładów opiekuńczo-leczniczych. To stanowi na dzisiaj pewien problem - podkreślił Jaśkowiak.

Jak wskazał, "państwo też pewnie słyszeliście z doniesień medialnych o tym dramatycznym transporcie z południa Wielkopolski; 26 pensjonariuszy domu pomocy społecznej przywieziono do szpitala".

Jaśkowiak zaznaczył, że "stan tych osób jest dosyć ciężki, ale przede wszystkim dlatego, że to są osoby schorowane, starsze, z różnymi towarzyszącymi chorobami - i to jest też wielkie wyzwanie dla szpitala" - mówił.

Jak tłumaczył, "te osoby wymagają dodatkowej opieki, nie tylko takiej, jakiej wymagają osoby chore na COVID-19, ale tam jest też potrzeba opieki pielęgnacyjnej" - podkreślił.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum