Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa; w kancelarii zarządzono kwarantannę

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 października 2020 08:14

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Przeprowadzony w piątek (23 października) test dał wynik pozytywny. Wszystko wskazuje na to, że prezydent zaraził się od jednego z funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa; w kancelarii zarządzono kwarantannę
Andrzej Duda Fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

Jak ustalili dziennikarze RMF FM nie ma poważniejszych objawów. Jego służby przekonują, że czuje się dobrze. Niestety - prezydent mógł zarazić kilka osób ze swojej kancelarii.

Prezydent kierowany jest teraz na kolejne badania. W kancelarii zarządzono kwarantannę – poinformowało w sobotę rano (24 października) RMF FM.

Ustalenia dziennikarzy potwierdził też rzecznik Andrzeja Dudy. "Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny” - napisał Błażej Spychalski na Twitterze.

Wczoraj Andrzej Duda miał bardzo aktywny dzień. Kancelaria Prezydenta wrzucała zdjęcia ze spotkania Andrzeja Dudy z Igą Świątek. Ją również będzie czekała kwarantanna.

Dodatkowo wczoraj prezydent wizytował budowę prowizorycznego szpitala na Stadionie Narodowym. Choć utrzymywał dystans, miał maseczkę i rękawiczki, to był tam ze wszystkimi szefami budowy tego szpitala, w tym koordynującego całość projektu szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

Czytaj: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum