Premier zaapelował o tworzenie na drogach tzw. korytarzy życia dla karetek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 12:37

Wysoka kultura jazdy, stop piractwu drogowemu i tworzenie tzw. korytarzy życia - z takim apelem do kierowców zwrócił się w piątek (2 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji oddania do użytku fragmentu autostrady A1 pod Częstochową.

Premier zaapelował o tworzenie na drogach tzw. korytarzy życia dla karetek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak dodał, nie ma żadnej tolerancji dla pijanych kierowców, nie może być takiej tolerancji, ale również dla piratów drogowych. - Chcę w związku z tym poprosić wszystkich państwa również o to, żeby w przypadku jeżeli mamy zahamowanie naturalnego ruchu, kiedy mamy korki na autostradach, na drogach szybkiego ruchu, żeby tworzyć tak zwane korytarze życia - powiedział Morawiecki.

Premier powołał się na badania, zgodnie z którymi utworzenie korytarzy życia dla karetki pogotowia, dla straży pożarnej, zwiększa o 40 proc. szanse na przeżycie osobom, które uległy wypadkowi.

- Wysoka kultura jazdy, stop piractwu drogowemu i korytarze życia - to niech będzie coś, co przy okazji otwarcia tego kawałka, bardzo ważnego kawałka drogi, autostrady z południa na północ - niech będzie takim hasłem, które nam towarzyszy jeszcze w tej drugiej części wakacji i później przez wszystkie lata, dekady użytkowania tej drogi - mówił szef rządu.

Aneta Oksiuta, Mateusz Babak (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum