×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Premier w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia12 maja 2011 11:11Aktualizacja: 12 maja 2011 11:29

Premier Donald Tusk w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich odwiedzi w czwartek (12 maja) górników rannych w ubiegłotygodniowym wypadku w kopalni "Krupiński" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Premier w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ubiegłotygodniowym wypadku w kopalni, w wyniku zapalenia metanu, zginął 27-letni górnik oraz ratownik w wieku 36 lat. Po trwającej nieprzerwanie blisko tydzień akcji, w czwartek rano zastępy ratownicze odnalazły ciało trzeciej ofiary - 34-letniego ratownika górniczego.

11 górników zostało rannych; 9 z nich nadal przebywa w szpitalu. Według lekarzy, ich leczenie przebiega prawidłowo. Dwaj lżej ranni zostali wypisani do domów.

Sprawę wypadku badają prokuratura i nadzór górniczy. W czwartek w kopalni "Krupiński" po raz pierwszy zbiera się specjalna komisja WUG, wyjaśniająca przyczyny i okoliczności wypadku. Cały czas pod ziemią prowadzone są prace zmierzające do opanowania podziemnego pożaru. Po odnalezieniu ratownika, najprawdopodobniej podjęta zostanie próba odcięcia dopływu tlenu do zagrożonego rejonu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze