Premier o środkach ochrony osobistej dla personelu szpitali - co jest, co ma być

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 12:17

- Do poniedziałku ARM dostarczyła blisko 30 mln maseczek trójwarstwowych, ponad 11 mln rękawiczek lateksowych, blisko 2 mln płynów do dezynfekcji oraz blisko milion kombinezonów i fartuchów - wynika z informacji przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Fot. Fot. leo2014/pixabay (zdj. ilustracyjne)

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w poniedziałek (20 kwietnia) w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej powiedział, że "nie podlega wątpliwości, że wszyscy pracownicy służby zdrowia muszą w sposób bezpieczny móc świadczyć pomoc społeczeństwu".  - Dlatego ściągamy najlepszy sprzęt, ale jednocześnie staramy się o produkcję krajową - tłumaczył.

Jak podał premier, do końca kwietnia w ramach mostowi powietrznego odbędzie się 78 połączeń lotniczych realizowanych przez LOT.

Powiedział również, że codziennie teren magazynów Agencji Rezerw Materiałowych opuszcza ponad 20 samochodów ciężarowych, które do 15 kwietnia obsłużyły 2328 przesyłek.

- Do poniedziałku ARM dostarczyła blisko 30 mln maseczek trójwarstwowych, ponad 11 mln rękawiczek lateksowych, blisko 2 mln płynów do dezynfekcji oraz blisko milion kombinezonów i fartuchów - podawał liczby szef rządu.

Jak dodał, zakontraktowane jest dostarczenie 103 mln maseczek medycznych, 33 mln masek z filtrami, 6,6 mln środków ochrony oczu, 3,5 mln kombinezonów ochronnych i  blisko 60 mln rękawic ochronnych. Przybędą one do Polski zarówno drogą lotniczą jak i pociągami w ramach połączenia PKP LHS z Chinami.

Premier dodał, że do Polski trafiają z Dalekiego Wschodu i z Europy Zachodniej nie tylko gotowe wyroby, ale i linie technologiczne do produkcji m.in. maseczek, fartuchów ochronnych, kombinezonów, gogli, przyłbic.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum