Premier Ewa Kopacz w Bydgoszczy o opiece geriatrycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2015 19:36

W tej chwili dysponujemy w Bydgoszczy 60 łóżkami geriatrycznymi. To prawie 200 proc. więcej niż dotychczas - mówiła premier Ewa Kopacz. Odwiedziła w poniedziałek (5 października) nowo otwarty Oddział Geriatrii w Szpitalu MSW w Bydgoszczy. To druga taka placówka w województwie kujawsko-pomorskim.

Premier Ewa Kopacz w Bydgoszczy o opiece geriatrycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Otwarcie Oddziału Geriatrii to ważny element realizacji polityki senioralnej w regionie. Szefowa rządu zaznaczyła, że wcześniej w Bydgoszczy było zaledwie 19 miejsc geriatrycznych.

- 1 października w Szpitalu Klinicznym Jurasza został otwarty oddział 20-łóżkowy i dzisiaj w szpitalu MSW jesteśmy na nowym oddziale, który już od 19 października będzie przyjmował pacjentów - podkreślała premier Ewa Kopacz. Oznacza to, że Bydgoszcz będzie dysponowała 60 łóżkami dostępnymi dla seniorów potrzebujących specjalistycznej opieki.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska dodała, że bydgoski szpital MSW znakomicie przysłuży się seniorom z Bydgoszczy i całego regionu kujawsko-pomorskiego. - To jest szpital, który od 6 lat się bilansuje i nie ma długów, może podejmować różne inwestycje - mówiła minister Teresa Piotrowska.

- Otwieramy Instytut Geriatrii na bazie naszego Instytutu Reumatologii w Warszawie. To tam będziemy kształcić naszą kadrę medyczną - mówiła premier Ewa Kopacz. Dodała, że rząd podjął decyzję o zagwarantowaniu 100 proc. rezydentur dla osób, które kończą studia medyczne.

- Oznacza to, że geriatria, która została przez ministra zdrowia uznana za priorytetową, będzie tą specjalizacją, w której w pierwszej kolejności absolwenci zarówno uniwersytetów, jak i akademii medycznych, będą dostawać rezydentury - zaznaczyła premier Ewa Kopacz.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum