×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pracodawcy RP będą współpracować z Instytutem Medycyny Pracy. "Potrzebna dłuższa aktywność zawodowa"

Autor: IB • Źródło: Pracodawcy RP, Rynek ZdrowiaOpublikowano: 12 marca 2022 09:33

Pracodawcy RP i Instytut Medycyny Pracy podpisali porozumienie o współpracy w celu wspierania zdrowia pracowników. Chodzi o wzmacnianie i wydłużanie ich zdolności do wykonywania pracy.

Pracodawcy RP będą współpracować z Instytutem Medycyny Pracy. "Potrzebna dłuższa aktywność zawodowa"
Chodzi o wzmacnianie i wydłużanie zdolności pracowników do wykonywania pracy Fot. Shutterstock
  • Pracodawcy RP i Instytut Medycyny Pracy podpisali porozumienie o współpracy w celu wspierania zdrowia pracowników
  • Współpraca obejmuje działalność edukacyjną, promocyjną i upowszechniającą wiedzę. Chodzi o wzmacnianie i wydłużanie zdolności pracowników do wykonywania pracy
  • Realizacja skutecznej profilaktyki wśród pracowników jest ważna także ze względu na starzenie się społeczeństwa i potrzebę utrzymywania dłuższej aktywności zawodowej - podkreślają Pracodawcy RP
  • Lekarz medycyny pracy ma unikalną możliwość wykrycia w ramach badań obligatoryjnych zaburzeń w stanie zdrowia pracownika na ich wczesnym etapie - wyjaśnia dyrektor Instytutu Medycyny Pracy

Pracodawcy RP i Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera podpisali porozumienie o współpracy w zakresie działalności edukacyjnej, promocyjnej i upowszechniającej wiedzę w celu wspierania zdrowia pracowników.

"Osoby aktywne zawodowo to ważny kapitał ludzki"

Organizacje zobowiązują się do wymiany doświadczeń i informacji mających na celu wsparcie zdrowia pracowników w miejscu pracy, a także promocję zdrowia różnych pokoleń pracowników. Chodzi o wzmacnianie i wydłużanie ich zdolności do wykonywania pracy.

- Realizacja skutecznej profilaktyki wśród pracowników jest ważna także ze względu na starzenie się społeczeństwa i potrzebę utrzymywania dłuższej aktywności zawodowej. Osoby aktywne zawodowo to ważny kapitał ludzki, który ma olbrzymi udział w tworzeniu PKB i wzroście gospodarczym - mówi Rafał Baniak, prezes zarządu Pracodawców RP.

Działania Pracodawców RP i Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera mają koncentrować się na wyzwaniach demograficznych, m.in. edukacji w zakresie zarządzania zdrowiem starzejących się pracowników oraz opracowaniu i upowszechnieniu instrumentów promujących zdrowie i zachowania prozdrowotne w środowisku pracy.

"Lekarz medycyny pracy ma unikalną możliwość wykrycia zaburzeń na wczesnym etapie"

- Badania profilaktyczne, orzecznictwo do celów Kodeksu pracy i pozostałe zadania przynależne służbie medycyny pracy powinny być ukierunkowane zarówno na zawodowe czynniki ryzyka, jak i pozazawodowe aspekty zdrowia, które mogą wpływać na możliwość wykonywania pracy - ocenia prof. Jolanta Walusiak-Skorupa, dyrektor Instytutu Medycyny Pracy.

- Ponieważ na obligatoryjne badania lekarskie zgłaszają się osoby często niekorzystające na co dzień z opieki zdrowotnej, lekarz medycyny pracy ma unikalną możliwość wykrycia zaburzeń w stanie zdrowia pracownika na ich wczesnym etapie, dzięki czemu może zapobiegać rozwojowi powikłań - podkreśla.




 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum