×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznańska klinika pokaże w internecie dwie operacje leczenia wad słuchu

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia20 maja 2014 08:27Aktualizacja: 20 maja 2014 08:48

Lekarze na całym świecie będą mogli obejrzeć we wtorek (20 maja) w ramach międzynarodowej sesji transmisji internetowych dwie operacje leczenia wad słuchu wykonane w poznańskiej klinice otolaryngologii. Transmitowane będą ponadto operacje z 17 innych klinik.

Poznańska klinika pokaże w internecie dwie operacje leczenia wad słuchu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poznańska Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej pokaże operację leczenia niedosłuchu z zastosowaniem lasera CO2 oraz operację wszczepienia implantu hybrydowego u dziewięciolatki posiadającej jedynie resztki słuchowe - informuje serwis PAP Nauka w Polsce.

Poznańska placówka będzie jedną z osiemnastu klinik z całego świata, przedstawiających w tym samym czasie różne operacje w ramach Światowego Dnia Chirurgii Usznej.

Jak poinformował szef Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. Witold Szyfter, w wydarzeniu uczestniczyć będą dwa polskie ośrodki: poznański, oraz w Kajetanach koło Warszawy.

- Będziemy operować dziewięciolatkę, która prawie całkowicie straciła słuch. Brakujące częstotliwości słuchowe ma u niej odtworzyć specjalny, hybrydowy implant, ma on też zachować te częstotliwości, które u niej pozostały. Z kolei u dorosłej pacjentki z otosklerozą dokonamy operacji wymiany strzemiączka - najmniejszej kosteczki w naszym organizmie - na protezkę z zastosowaniem lasera CO2 - wyjaśnił prof. Szyfter.

Całość transmisji światowej koordynowana będzie z Utrechtu (Holandia), skąd naukowcy będą się łączyć z poszczególnymi ośrodkami i dyskutować z chirurgami prowadzącymi operacje. W transmisjach wezmą udział ośrodki m.in. z Niemiec, Belgii, Włoch, Francji Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Więcej:  naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum