Poznań: zoperowano jednocześnie staw biodrowy i kolanowy

Autor: wp.pl/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2015 15:11

W Klinice Traumatologii i Ortopedii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu zoperowano chłopca ze złożoną deformacją stawu biodrowego. 4-latek miał jedną nogę krótszą aż o 7 cm. Do tej pory takie operacje przeprowadzano tylko w Stanach Zjednoczonych.

Poznań: zoperowano jednocześnie staw biodrowy i kolanowy

Jak informuje Wirtualna Polska, była to pierwsza taka operacja w Polsce. Podczas zabiegu zoperowano jednocześnie staw biodrowy i kolanowy. Przeprowadził ją w piątek (15 maja) zespół lekarzy w składzie: Milud Shadi, Paweł Koczewski, Michał Walczak. Zoperowany został 4-letni Dominik, który urodził się z niedorozwojem kości udowej.

Chłopiec miał zniekształcony staw biodrowy, nieprawidłową budowę stawu kolanowego oraz krótszą o 7 cm jedną z nóg. Gdyby nie operacja, za 12 lat różnica w długości kończyn dolnych Dominika wyniosłaby 16 cm.

Za sześć tygodni dziecko rozpocznie rehabilitację, a za rok - przejdzie kolejną operację wydłużenia nogi.

W poznańskim Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym planowane są już kolejne operacje tego typu. Klinika Traumatologii i Ortopedii Dziecięcej jest wiodącą placówką w dziedzinie ortopedii dziecięcej w Polsce.

Czytaj: www.wp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum