Poznań: zmierzą stężenie tlenku węgla i będą zachęcali do...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2016 11:40

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Rzucania Palenia, będzie mierzyć stężenie tlenku węgla w powietrzu wydychanym przez mieszkańców Poznania i powiatu.

Poznań: zmierzą stężenie tlenku węgla i będą zachęcali do...
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pracownicy sanepidu będą badać stężenie tlenku węgla w powietrzu wydychanym przez mieszkańców Poznania i powiatu. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku dzień ten wypada 17 listopad. Z tej okazji Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przygotowała akcje promocyjno-edukacyjną, która ma zachęcić nałogowych palaczy do rzucenia palenia.

Pracownicy stacji zbadają stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu pracowników dwóch zakładów pracy, a w starostwie powiatowym w Poznaniu utworzony zostanie punkt takich badań dla mieszkańców miasta i powiatu. Będzie czynny w środę (16 listopada) w godz. 10-13.

Ponadto w czwartek (17 listopada) w Galerii MM stanie podobny punkt, w którym oprócz badań, odwiedzający będą mogli liczyć na poradę, dotyczącą skutecznego zerwania z nałogiem.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum