Poznań: zmiany w organizacji opieki psychiatrycznej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2017 11:39

Od 1 września klinika psychiatryczna w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu przestanie leczyć ostre przypadki. Chorymi, którzy wymagają natychmiastowej pomocy ma zająć się Centrum Medyczne HCP na Wildzie.

Poznań: zmiany w organizacji opieki psychiatrycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od września klinika psychiatryczna przy Szpitalnej zamknie tzw. ostrą izbę przyjęć. W sytuacji zagrożenia życia będzie pomagać jedynie dzieciom i nastolatkom. Dorosłych będzie odsyłać do nowego szpitala na Wildę.

W Centrum Medyczne HCP na Wildzie od 1 wrześnie ruszy ma pięć stacjonarnych oddziałów psychiatrycznych dla dorosłych i jeden dzienny dla dzieci i młodzieży. Będzie też działał SOR, do którego trafią chorzy wymagający pilnej pomocy psychiatrycznej - niedoszli samobójcy, osoby z ciężką depresją, czy zaostrzeniem schizofrenii.

Dotychczasowy uniwersytecki ośrodek zajmie się natomiast leczeniem planowym, badaniami klinicznymi i edukacją kadry lekarskiej.

Klinika przy ul. Szpitalnej przestanie leczyć "ostre" przypadki, bo dyrekcja nie zgodziła się na finansowe warunki NFZ. Za tak zwaną "gotowość"  Fundusz zaproponował szpitalowi 385 zł. 
Warunki Funduszu zaakceptował natomiast nowy szpital.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum