Poznań: wspominamy EURO 2012 i kontynuujemy akcję Krewni Euro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2013 16:44

Równo rok po inauguracji Europy 2012 Poznań chce przypomnieć mieszkańcom atmosferę, jaka towarzyszyła tej imprezie. W czasie jej trwania odbędzie się kolejna edycja akcji Krewni Euro, która towarzyszyła w przygotowaniach do turnieju.

Poznań: wspominamy EURO 2012 i kontynuujemy akcję Krewni Euro
Akcja "Krewni Euro" była jedną z prospołecznych inicjatyw Poznania związana z przygotowaniami Euro 2012. Pierwszą zbiórkę krwi przeprowadzono jeszcze w 2009 roku, a ostatnią podczas ubiegłorocznych mistrzostw.

Odbywały się one w różnych miejscach, zupełnie nie związanych z ideą krwiodawstwa - na Stadionie Miejskim, Muzeum Narodowym, urzędzie miasta czy na Placu Wolności, gdzie zlokalizowana została Strefa Kibica. Podczas 12 edycji zebrano ponad 1200 litrów krwi, a w akcji uczestniczyło 2872 osoby, a 732 zgłosiły się do bazy dawców szpiku.

- Ta inicjatywa była bardzo dobrze odbierana nie tylko przez poznaniaków. Mieszkańcy wykazali duże zaangażowanie, a Poznań okazał się miastem ludzi wrażliwych. Niedługo minie rok od pierwszego meczu mistrzostw Europy i całej tej atmosfery, jaka towarzyszyła temu turniejowi. Kolejna edycja Krewni Euro pozwoli nam te wydarzenia i ten klimat sobie przypomnieć - powiedział na konferencji prasowej prezydent Poznania Ryszard Grobleny.

Kolejna, 13. edycja odbędzie się we wtorek 11 czerwca na dziedzińcu Szkoły Baletowej przy ul. Gołębiej. Ci, którzy wezmą w niej udział, otrzymają okolicznościowe upominki.

Od najbliższej soboty aż do końca sierpnia będzie można obejrzeć wystawę 16 wielkoformatowych zdjęć związanych z Euro 2012 w Poznaniu. Będzie ona "podróżować" po mieście, pojawi się ona m.in. na dworcu PKP, lotnisku Ławica, Starym Rynku i w niektórych galeriach handlowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum