Poznań: w szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 173 chorych, koronawirusa stwierdzono u...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 15:15

W poznańskim szpitalu zakaźnym obecnie hospitalizowanych jest 173 pacjentów, u 128 z nich stwierdzono obecność koronawirusa - poinformował w czwartek (16 kwietnia) prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak dodał, do tej pory koronawirusa zdiagnozowano u 13 członków personelu placówki.

Do tej pory na Covid-19 zmarło w poznańskim szpitalu 37 osób. Fot. Shutterstock

Prezydent poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że od 16 marca do hospitalizacji w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej przyjęto 680 osób. Do tej pory na Covid-19 zmarło w poznańskim szpitalu 37 osób.

Jaśkowiak podał też, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzynastego pracownika szpitala, ratownika medycznego. Zapewnił, że szpital pracuje bez przeszkód.

Prezydent poinformował, że poznański samorząd nie otrzymał dotąd żadnych środków z programu "Zdalna szkoła" na zakup sprzętu i dostępu do Internetu dla uczniów i nauczycieli; przypominał, że miasto miało otrzymać 100 tys. zł.

Powiedział, że w sprawie wysokości przyznanych Poznaniowi środków rozmawiał poznańską posłanką, wicepremier Jadwigą Emilewicz i spodziewa się, że miasto zamiast 100 tys. zł otrzyma ok. 3 mln zł. Wskazał, że tyle Poznań powinien otrzymać ze względu na liczbę uczniów w mieście.

- My już przeznaczyliśmy 1 mln zł z naszej rezerwy na zakup komputerów, to starcza na ok. 300 sztuk. Wystąpiliśmy też o grant w wysokości 400 tys. euro. Udało się też kupić 60 komputerów dzięki zaangażowaniu prywatnych przedsiębiorców - poinformował.

Jaśkowiak powiedział, że w Poznaniu nie planuje się wstrzymywania, w związku z następstwami epidemii, planowanych inwestycji.

- Być może się mylę, ale tak, jak rozumiem biznes, to spodziewam się, że w najbliższych tygodniach i miesiącach jednak pewnej zmiany na rynku usług i prac budowlanych. Zakładam, że ceny ulegną obniżeniu - powiedział.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 828 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 43 osoby zmarły.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum