Poznań: w szpitalu im. Jonschera rusza nowy oddział psychiatrii dziecięcej i psychiatryczna izba przyjęć

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2019 09:37

NFZ i Uniwersytet Medyczny im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu podjęły decyzję o przekształceniu jednego z oddziałów psychiatrycznych dla dorosłych w oddział dla dzieci i młodzieży. Te informacje potwierdza Paweł Daszkiewicz, dyrektor Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Otwarcie oddziału ma nastąpić już we wrześniu.

Poznań: w szpitalu im. Jonschera rusza nowy oddział psychiatrii dziecięcej i psychiatryczna izba przyjęć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To drugi oddział psychiatrii dziecięcej w tym poznańskim szpitalu. W 20-łóżkowej jednostce będzie pracowało dwóch specjalistów w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, a także sześciu rezydentów. NFZ podpisał dodatkowo ze szpitalem im. Jonschera kontrakt na prowadzenie psychiatrycznej izby przyjęć dla dzieci - informuje Gazeta Wyborcza.

Szpital jest najważniejszym ośrodkiem psychiatrii dziecięcej w Wielkopolskiem. Od początku stycznia do końca lipca br. przyjął w sumie 723 pacjentów do 18. roku życia z zaburzeniami psychicznymi,  najwięcej z rozpoznaniem zaburzenia nastroju (219 osób), zaburzeniami zachowania i emocji (149) i zaburzeniami nerwicowymi związanymi ze stresem (132 ).

Utrzymanie 20 nowych miejsc psychiatrycznych tylko w tym roku będzie kosztowało 820 tys. zł. Kolejne 98 tys. zł NFZ wyda na pediatryczną psychiatryczną izbę przyjęć, która również zacznie działać od 1 września.

Wiosną na prośbę NFZ Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie zwiększył liczbę łóżek psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży z 25 do 30. W sumie w Wielkopolsce od września będzie zatem 75 łóżek.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze