Poznań: rehabilitanci z POSUM zachęcają do treningów online

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2020 17:50

Brak aktywności fizycznej nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie - przekonują specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, zachęcając do treningów online. Zajęcia są adresowane do pacjentów placówki i wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją sprawność fizyczną.

Doświadczenie zawodowe fizjoterapeutów z POSUM pozwoliło na przygotowanie programu zajęć dostosowanych do potrzeb i możliwości osób będących w każdym wieku. Fot. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych/Fb

Wieloletnie doświadczenie zawodowe fizjoterapeutów z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) pozwoliło na przygotowanie programu zajęć dostosowanych do potrzeb i możliwości osób będących w każdym wieku. Dzięki e-rehabilitacji internauci mają możliwość wykonania ćwiczeń we własnym domu oraz o dogodnej dla siebie porze. Do tej pory opublikowane zostały dwa filmy; można je obejrzeć na kanale YouTube: ćwiczenia z POSUM.

Jak podkreślił dyrektor Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych Krzysztof Albiński, "nasi pacjenci, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogą wziąć udziału w zaplanowanych zajęciach, dlatego celem naszego programu jest zapewnienie im dostępu do zróżnicowanych ćwiczeń rehabilitacyjnych".

- Dzięki wykorzystaniu popularnej platformy z wiedzy naszych pracowników może skorzystać każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie - dodał.

Albiński wskazał, że przygotowane przez specjalistów ćwiczenia koncentrują się na najpopularniejszych obszarach rehabilitacji. Pierwszy opublikowany film omawia ćwiczenia wykonywane przez pacjentów z bólem kręgosłupa. Z kolei w drugim pojawiają się przykłady ćwiczeń izometrycznych, czyli takich, które charakteryzują się napięciem mięśni bez wykonywania ruchu.

Pracownicy POSUM zapowiedzieli, w ciągu najbliższych dni na portalu pojawią się kolejne materiały, które będą omawiały najpopularniejsze ćwiczenia realizowane w Zakładzie Fizjoterapii.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zapewnia mieszkańcom Poznania wielospecjalistyczną opiekę medyczną. Na jego terenie pacjenci mogą skorzystać z 21 poradni specjalistycznych, a także ze świadczeń w zakresie rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki obrazowej oraz medycyny pracy. W ubiegłym roku POSUM przyjęło ponad 235 tys. pacjentów.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum