Poznań: prawie stu wystawców na targach Optyka 2012

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2012 14:45

Wzorcowy salon optyczny i cykl prezentacji specjalistycznych to niektóre atrakcje targów Optyka 2012 w Poznaniu. Na rozpoczynających się w piątek (9 listopada) targach swoją ofertę prezentuje około stu wystawców.

Poznań: prawie stu wystawców na targach Optyka 2012
Prezentowane są m.in. maszyny szlifierskie do szkieł korekcyjnych, oferta wydawnictw i literatury związanej z optyką okularową i optometrią. Właściciele salonów optycznych mogą zapoznać się z propozycją firm finansujących i leasingujących.

Targom towarzyszą seminaria m.in. na temat światowych rozwiązań w zakresie powłok antyrefleksyjnych czy najnowszych trendów w modzie dot. okularów. Organizatorzy zapraszają też do Wzorcowego Salonu Optycznego.

- Na blisko 100-metrowej powierzchni powstanie, jedyna w swoim rodzaju, aranżacja profesjonalnie i kompleksowo urządzonego oraz wyposażonego zakładu, począwszy od punktu konsultacyjnego, przez przykładowe rozwiązania ekspozycji opraw okularowych oraz stanowiska do badania refrakcji - powiedziała PAP Natalia Tarachowicz dyrektor targów.

Podczas naukowej części targów odbędzie się konferencja "Nauka i technologie dla optyki i optometrii".

-Tematyka wykładów plenarnych koncentruje się na dwóch bardzo ważnych i obecnie silnie rozwijających się obszarach nauki o widzeniu: optycznej koherentnej tomografii oraz optometrii geriatrycznej - poinformował agencję prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, dziekan Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum