Poznań: pierwsza europejska sesja Chirurgii Laryngologicznej Live

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2015 12:29

Laryngolodzy i informatycy z Poznania zorganizowali pierwszą europejską sesję "Chirurgii Laryngologicznej Live". W sieci pokazali nowatorskie zabiegi z ośmiu szpitali. Transmisję obejrzało 1,5 tys. lekarzy i studentów medycyny.

Poznań: pierwsza europejska sesja Chirurgii Laryngologicznej Live
W sieci pokazano nowatorskie zabiegi z ośmiu szpitali Fot. Archiwum RZ

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w środę (3 grudnia) w studio telewizji naukowej Platon w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym z ośmioma europejskimi klinikami połączyli się prof. Witold Szyfter, kierownik kliniki otolaryngologii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu - gospodarz wydarzenia, oraz jego goście - profesorowie z Niemiec i Hiszpanii.

W czasie zabiegu eksperci w studio poznańskim komentowali każdy ruch chirurgów, pytali ich o szczegóły. Pytania przesyłali też e-mailem widzowie.  Transmisję obejrzało co najmniej półtora tysiąca osób.

Podczas pierwszej Europejskiej Sesji Internetowej - "Chirurgia Laryngologiczna Live" - lekarze pokazali w sumie 15 nowatorskich zabiegów nowotworów głowy i szyi. Sesja to pomysł lekarzy z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Europejskiego Towarzystwa Laryngologicznego.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum