Poznań: pacjenci poradni diabetologicznej zostaną bez opieki?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2014 10:34

Pacjenci poradni diabetologicznej Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych nie mogą zapisać się na wizytę we wrześniu, ponieważ brakuje personelu. Jedna z lekarek otrzymała wymówienie, a druga jest na urlopie.

Poradnia przyjmuje co miesiąc ok. 2 tys. pacjentów i opiekuje się blisko 10 tys. diabetykami. Dyrektor POSUM Piotr Nycz tłumaczy, że ciągłość przyjmowania pacjentów zostanie zachowana, ale planuje zmiany personalne. Jednak do tej pory nikt w przychodni, ani poza nią, o zmianach nie wiedział.

Zaniepokojona taką sytuacją jest prof. Bogna Wierusz-Wysocka, konsultant wojewódzki ds. diabetologii. To największa przychodnia diabetologiczna w regionie, która zajmuje się opieką ambulatoryjną. We wrześniu 800 pacjentów może zostać bez opieki, a kontrakt, który ma poradnia, może zostać niewykorzystany.

W związku z możliwością wystąpienia ograniczenia dostępności do opieki diabetologicznej w POSUM-ie sprawę bada Wielkopolski Oddział NFZ a dyrektor placówki został poproszony o złożenie wyjaśnień w tej sprawie.

Dyrektor POSUM zapewnia, że od przyszłego tygodnia rejestracja pacjentów na wrzesień będzie już możliwa, bo od września nowy lekarz zostanie zatrudniony na zastępstwo.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum