Poznań: od stycznia rusza nabór wniosków o dofinansowanie rehabilitacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2018 13:20

Od 2 stycznia osoby z niepełnosprawnościami będą mogły składać wnioski o dofinansowanie rehabilitacji. Można będzie uzyskać dofinansowanie m.in. pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, czy zakupu przyrządów ortopedycznych lub sprzętu rehabilitacyjnego.

Poznań: od stycznia rusza nabór wniosków o dofinansowanie rehabilitacji
Osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym czy likwidacji barier technicznych i architektonicznych. Fot. Archiwum

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku, można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, oraz w siedzibie MOPR przy ul. Cześnikowskiej 18, w godzinach otwarcia ośrodka. Należy je pobrać i wypełnić, a następnie dostarczyć urzędnikom.

Pracownicy MOPR na dokumenty od zainteresowanych osób będą czekali od 2 do 4 stycznia wyłącznie w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. Od 7 stycznia - dokumenty można będzie dostarczyć do budynku przy ul. Cześnikowskiej.

Jak przypomniał poznański magistrat, osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, dofinansowanie likwidacji barier technicznych, architektonicznych i barier w komunikowaniu się, a także o pomoc w zakupie przyrządów ortopedycznych czy sprzętu rehabilitacyjnego.

- Wieloletnie doświadczenie pokazuje nam, że najwięcej wniosków z zakresu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami złożonych zostaje w pierwszym tygodniu stycznia. Dlatego też, aby podnieść komfort obsługi osób z niepełnosprawnościami i jednocześnie standard naszych usług, korzystamy z uprzejmości Poznańskiego Centrum Świadczeń - podkreśliła rzeczniczka prasowa MOPR Lidia Leońska.

Jak dodała, Poznańskie Centrum Świadczeń przystosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozbawione barier architektonicznych. Na miejscu będzie czuwał też pracownik, który pomoże w obsłudze systemu

Poznański urząd miasta wskazał, że kolejność złożenia wniosku nie gwarantuje otrzymania dofinansowania. Zasady rozpatrywania wniosków są załączone do każdego druku wniosków.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum