Poznań: grą na Facebooku promują dawstwo szpiku

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2013 09:01

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu promuje ideę oddawania szpiku kości w oryginalny sposób - poprzez grę internetową na portalu Facebook.

Poznań: grą na Facebooku promują dawstwo szpiku
Zadaniem pracowników RCKiK bardzo ważne jest nie tylko badanie i kwalifikowanie osób zgłaszających się do bazy dawców czy pobieranie krwi i szpiku, ale również popularyzacja problematyki ich oddawania. Temu ma służyć powstanie gry internetowej "Leniwi do szpiku" dostępnej na portalu społecznościowym Facebook.

Jak podaje Głos Wielkopolski, gra ma popularyzować zapisywanie się do banku dawców szpiku i przełamywać negatywne stereotypy o tym zabiegu. Nie jest skomplikowana. Gracz musi wykonywać kolejne zadania i odpowiadać na pytania, zabijając w ten sposób przeróżne demony: strachu, niewiedzy, bezsensownych przesądów.

Jak tłumaczy Monika Badyda, lekarz z RCKIK w Poznaniu akcja społeczna ma pomóc w obalaniu mitu i nieprawdy - wciąż obecnych w świadomości wielu ludzi - które powstrzymują ich od zgłoszenia się do bazy potencjalnych dawców szpiku - oraz ma pomóc w pokonaniu kolejnego z powodów, przez które wciąż dawców jest za mało - lenistwo.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum