Poznań: duży punkt pobrań wymazów powstaje przy Stadionie Miejskim, budują go żołnierze

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 20 października 2020 15:50

W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu - podaje WOW NFZ.

Poznań: duży punkt pobrań wymazów powstaje przy Stadionie Miejskim, budują go żołnierze
Wielkopolski oddział NFZ zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu. Fot. archiwum/Invicta (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ, oprócz planowanego punktu przy stadionie, w tym tygodniu wielkopolski oddział Funduszu zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu.

Pacjenci ze skierowaniem lub wybierający się do sanatorium, od wtorku (20 października) mogą korzystać z punktu pobrań prowadzonego przez spółkę Diagnostyka przy ulicy Serbskiej 7 w Poznaniu (parking Tesco).

Umowa zawarta ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UMP (przy ul. Długiej) pozwala na wydłużenie czasu pracy w punkcie pobrań wymazów przy ulicy Rokietnickiej 8, który do tej pory prowadzony był przez Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UMP (ul. Przybyszewskiego). Dzięki temu, że pacjentów obsługiwać będą teraz zespoły dwóch placówek, pobieranie wymazów do badań przebiegać będzie sprawniej, a punkt przy ul. Rokietnickiej czynny będzie dłużej.

Godziny pracy udało się wydłużyć w wielu punktach pobrań w Wielkopolsce. W sumie to dodatkowe 33 godziny, w których pacjenci mogą zgłosić się na pobranie wymazów do badania w kierunku Sars-Cov-2.

Kolejna inicjatywa, której celem jest zwiększenie dostępu do punktów pobrań, stała się możliwa dzięki współpracy z Miastem Poznań oraz Wojskami Obrony Terytorialnej. We wtorek (20 października) żołnierze zaczęli przygotowania do ustawienia przy Stadionie Miejskim w Poznaniu dwóch namiotów, w których pobierane będą próbki do badań. Mobilny punkt pobrań powinien być gotowy do końca tego tygodnia. Punkt obsługiwany będzie przez żołnierzy WOT oraz Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało uruchomionych 39 punktów pobrań. 8 z nich znajduje się w Poznaniu. Wykaz punktów pobrań, z numerami telefonów dla pacjentów oraz godzinami otwarcia dostępny jest w załączniku.  Listę można także znaleźć na stronie internetowej WOW NFZ oraz pacjent.gov.pl. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum