Poznań: by autystykom żyło się łatwiej

Autor: IAR/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2009 12:00

Podczas międzynarodowej konferencji będzie mowa o metodach pracy z dzieckiem autystycznym i o pomocy autystycznym dorosłym.

Poznań: by autystykom żyło się łatwiej

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzem ProFUTURO organizują w dniach 4-5 grudnia międzynarodową konferencję naukową poświęconą pomocy chorym z zautyzmem i zespołem Aspergera. Konferencji będą towarzyszyć warsztaty dla dzieci i rodziców.

Autyzm to choroba, która występuje średnio u 4 osób na 1000. Wywołuje między innymi kłopoty z wyrażaniem myśli i uczuć, zakłóca związki międzyludzkie. Jest nieuleczalna, ale dzięki odpowiedniej terapii można ułatwić chorym życie.

Jak podaje IAR, organizatorka konferencji, szefowa Stowarzyszenia Pro-Futuro Agnieszka Haremska podkreśla, że w Polsce ciągle brak systemu wsparcia dla osób z autyzmem. Stowarzyszenie chce stworzyć system pomocy chorym od dzieciństwa do dorosłości. Prowadzi zajęcia dla dzieci i warsztaty terapii dla dorosłych, a w przyszłości chce zorganizować w Poznaniu zakład pracy dla dotkniętych autyzmem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum