Poznań: "Krewni Euro" wypromują dawstwo krwi i szpiku

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2010 12:09

Podczas majowej akcji "Krewni Euro" będzie można oddać krew, włączyć się do rejestru dawców szpiku oraz zadeklarować zgodę na pobranie narządów po śmierci.

Akcja „Krewni Euro”, organizowana przez Urząd Miejski Poznania i Biuro Euro 2012 przy pomocy Regionalego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ma na celu promocję krwiodawstwa i dawstwa szpiku, ale 7 maja na pl. Wolności w Poznaniu będzie też można pobrać specjalną kartę zawierającą zgodę na transplantacje narządów po śmierci.

Majowa impreza trwać będzie od godz. 9 do 17. Będzie wyjątkowa, bo w roli partnerów akcji wystąpią tym razem poznańscy strażacy, którzy nie tylko będą wspierać organizację poboru, ale i zaprezentują też swoje umiejętności.

„Krewni Euro” to inicjatywa, która zrodziła się przy okazji przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W jej ramach zaplanowano łącznie 12 zbiórek krwi. Ich celem jest popularyzacja krwiodawstwa, a przy tym budowanie społeczności gospodarzy EURO 2012.

– Organizując zbiórki pragniemy pokazać, że Euro nie ogranicza się do wymiaru materialnego, ale może łączyć się z potrzebnymi i szlachetnymi działaniami społecznymi – zapewniają organizatorzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum