Poznań: IX Piknik Neonatologiczny dla rodziców, dzieci i lekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2018 11:11

Co roku na Oddział Neonatologiczny Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu trafia ok. 1200 wcześniaków, które m.in. nie potrafią same oddychać ani jeść z butelki. Z myślą o dzieciach i rodzicach od 9. lat odbywa się w Poznaniu Piknik Neonatologiczny.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Organizatorzy Pikniku chcą zwrócić uwagę m.in. na wyzwania które czekają na rodziców po wyjściu z dziećmi ze szpitala, aby zapewnić swoim pociechom takie same możliwości rozwoju, jakie mieli donoszeni rówieśnicy.

IX edycja Pikniku Neonatologicznego odbędzie się w niedzielę w poznańskim Ogrodzie Botanicznym.

- Wymiana doświadczeń między rodzicami dodaje im otuchy, z kolei możliwość zobaczenia pacjentów, którzy wyszli z ciężkiego stanu i są dzisiaj zupełnie zdrowymi dziećmi daje lekarzom motywację do pracy, którą trudno porównać z czymkolwiek innym - podkreślił Kierownik Katedry i Kliniki Neonatologii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. Janusz Gadzinowski.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne atrakcje w Pawilonie Starym i przylegającym do niego placu Pod Kasztanami. W programie znalazł się m.in. występ zespołu neonatologów "Neo-Voice", zabawy i animacje dla dzieci, darmowe porady dietetyka, wykład z neuroradiologii. Rodzice i dzieci będą mogli skorzystać także z konsultacji ze specjalistami; z fizjoterapeutami, logopedami, pedagogiem i neonatologiem.

Jak podkreślają organizatorzy, wcześniejsze edycje Pikniku Neonatologicznego pokazały, że idea wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców, dla których wydarzenie stało się platformą do rozmów i wymiany doświadczeń.

Według danych Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, co roku na Oddział Neonatologiczny poznańskiej kliniki trafia ok. 1200 wcześniaków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum