×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Powiat grójecki ma drugą polową izbę przyjęć

Autor: MS/Rynek Zdrowia03 kwietnia 2020 19:04

Na wniosek starosty powiatu grójeckiego złożony do wojewody mazowieckiego w piątek (3 kwietnia) przy Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście rozstawili przyszpitalną polową izbę przyjęć - poinformowało na FB (godz.17.15) PCM w Grójcu.

Powiat grójecki ma drugą polową izbę przyjęć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To już druga polowa izba przyjęć na terenie powiatu grójeckiego. Pierwsza znajduje się od 30 marca br. przy szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Również tę Izbę przygotowała PSP w Grójcu przy pomocy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednocześnie poinformowano, że strażacy realizując wszelkie zadania związane z COVID-19 stosują środki zabezpieczenia osobistego zgodne z rekomendacją Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Polowe Izby Przyjęć zaczęto rozstawiać dokładnie miesiąc temu (3 marca) w ramach ćwiczeń strażaków. Na początku stanęły one przy wybranych szpitalach w każdym województwie. Decyzję o ich rozstawieniu zostały podjęte przez rząd. Kiedy postawiono pierwsze polowe izby przyjęć w Polsce nie było jeszcze zdiagnozowanego ani jednego zachorowania na COVID-19.

Jak tłumaczył wówczas minister zdrowia, Łukasz Szumowski, namioty będą pełniły rolę "polowych izb przyjęć, które będą służyły do przyjmowania pacjentów, którzy są zainfekowani. Służy to temu, by rozdzielić dwa strumienie osób - tych, którzy potencjalnie mają infekcję od tych, którzy infekcji nie mają".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum