Potrzebny "Budzik” dla dorosłych w śpiączce. Czy będzie zgoda MZ?

Autor: TVP INFO/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2015 10:13

Czy będzie „Budzik” dla dorosłych?Jest gotowy program, są specjaliści i trzeba tylko zielonego światła z Ministerstwa Zdrowia.

Potrzebny "Budzik” dla dorosłych w śpiączce. Czy będzie zgoda MZ?
Fot. archiwum

Takie miejsce jest potrzebne, bo każdego roku w wyniku wypadków setki ludzi zapadają w śpiączkę. Można jednak sprawić, żeby wrócili, ale potrzebują pomocy.

Z myślą o dorosłych osobach w śpiączce powstał podobny program podobnego leczenia, jak w klinice Budzik. Jak przyznaje Ewa Błaszczyk, założycielka tej kliniki dla dzieci w stanie śpiączki,  codziennie się urywa telefon w sprawie kogoś kto ma lat 19, 20, 21. I to, jak podkreśla, dramat, bo nie ma takiej placówki.

Specjaliści współpracujący z Fundacją A kogo?, na czele z prof. Wojciechem Maksymowiczem, kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie, będą przekonywać Ministerstwo Zdrowia do leczenia dorosłych pacjentów przebywających w śpiączce.

Zdaniem prof. Maksymowicza, potrzebna kwota 10 mln zł nie jest mała, ale trzeba wiedzieć, że są oddziały neurochirurgiczne w Warszawie, które mają dużo większe kontrakty.

Trzeba też pamiętać, że osób dorosłych w śpiączce jest dwa razy więcej niż dzieci.

Więcej: www.tvp.info

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum