Poszukiwani uczestnicy mszy świętych w Koszalinie i Słupsku, powód: koronawirus

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2020 11:10

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska poszukuje wiernych ze Słupska oraz Koszalina, którzy brali udział w mszach trydenckich 14, 15 oraz 19 marca. U jednego z uczestników nabożeństw zdiagnozowano koronawirusa.

We wskazanych mszach uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W mediach społecznościowych, na stronie Msza Trydencka w Koszalinie oraz stronie internetowej Koszalińskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej, Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pojawiła się informacja kierowana do wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego (tzw. trydencka msza).

Apel został skierowany do wszystkich, którzy byli na Mszach Świętych: w Kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie - 15 marca (niedziela) lub 19 marca (czwartek) o godz. 18 albo w Słupskim Środowisku Tradycji Katolickiej 14 marca (sobota). Wszystkie te osoby proszone są o pilny kontakt bezpośrednio z Sanepidem, gdyż w mszach uczestniczyła też osoba zakażona koronawirusem.

Duchowni na stronie Msza Trydencka w Koszalinie proszą o zachowanie spokoju, wyjaśniając, że na Mszy Świętej była garstka wiernych a kontakt był ograniczony.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum