Portugalia: w ciągu doby z powodu COVID-19 zmarło 95 osób, najwięcej od początku epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2020 18:27

Podczas ostatnich 24 godzin w Portugalii potwierdzono 95 zgonów osób zakażonych koronawirusem - poinformowało w piątek (11 grudnia) ministerstwo zdrowia w Lizbonie. W sumie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 5 373. Potwierdzono też ponad 5 tys. nowych infekcji.

Portugalia: w ciągu doby z powodu COVID-19 zmarło 95 osób, najwięcej od początku epidemii
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Poprzedni dobowy rekord zgonów na COVID-19, zanotowany w listopadzie, to 91 zmarłych. Koronawirusem w Portugalii zakaziło się od początku epidemii 340,2 tys. osób. Blisko 75 tys. jest aktualnie objętych kwarantanną.

Ministerstwo zdrowia zwraca uwagę, że rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa. W minionym tygodniu oscylowała ona na poziomie 3 tys. infekcji dziennie, a w piątek potwierdzono już ponad 5 tys. zakażeń.

W piątek w szpitalach przebywało ponad 3,2 tys. pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym około pół tysiąca na oddziałach intensywnej terapii.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Lizbonie minister zdrowia Marta Temido ogłosiła, że rząd Portugalii nosi się z zamiarem rozpoczęcia ogólnokrajowych szczepień przeciw koronawirusowi już w pierwszym tygodniu stycznia 2021 roku. Przypomniała, że proces ten zostanie rozłożony na kilka etapów.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum