Portugalia: rekordowa liczba zgonów i hospitalizacji z powodu COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2021 21:03

W ciągu ostatniej doby w Portugalii z powodu COVID-19 zmarło 122 chorych; to rekordowy bilans - podało w poniedziałek (11 stycznia) ministerstwo zdrowia. Potwierdzono też, że czwarty dzień z rzędu zwiększyła się do nienotowanego wcześniej poziomu liczba osób hospitalizowanych.

Portugalia: rekordowa liczba zgonów i hospitalizacji z powodu COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według szacunków ministerstwa połowę ze 122 osób z COVID-19 zmarłych od niedzieli stanowiły osoby w wieku powyżej 80 lat. W Portugalii potwierdzono dotąd łącznie 7925 zgonów.

W ciągu ostatniej doby zanotowano też rekordową liczbę hospitalizowanych osób z COVID-19 - 3983, z których 567 leczy się na oddziałach intensywnej terapii.

Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin koronawirusem zainfekowało się 5,6 tys. osób, a łączna liczba przypadków zakażenia sięga w kraju 489,2 tys.

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek premier Antonio Costa ogłosił, że służby medyczne potwierdziły już trzecią falę epidemii w Portugalii. Zapowiedział, że "niebawem wprowadzone zostaną nowe restrykcje epidemiczne".

W poniedziałek służby medyczne Portugalii potwierdziły, że odebrały rano ładunek 79,9 tys. dawek szczepionek od firmy Pfizer. Ujawniły też, że do końca tygodnia do Lizbony dotrze transport 8,4 tys. dawek szczepionek Moderny.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum