Portugalia: cztery ofiary śmiertelne grypy wywołanej wirusem A/H1N1

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2013 10:04

Kolejne trzy osoby chore na świńską grypę zmarły w Portugalii, zwiększając do czterech liczbę zgonów spowodowanych wirusem A/H1N1. W szpitalach nadal przebywa około 30 pacjentów w stanie ciężkim.

Portugalia: cztery ofiary śmiertelne grypy wywołanej wirusem A/H1N1
W Portugalii szybko rośnie liczba ofiar śmiertelnych wśród chorych na grypę A/H1N1. Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) w Lizbonie poinformowała we wtorek wieczorem (26 lutego), że w ciągu ostatniej doby zanotowano trzy przypadki śmiertelne, a liczba osób zarażonych wirusem wzrosła w tym czasie trzykrotnie.

Obecnie na oddziałach intensywnej terapii w portugalskich szpitalach przebywa około 30 pacjentów chorych na grypę. DGS poinformowała, że w przypadku wszystkich zgonów wywołanych świńską grypą pacjenci cierpieli także na inne choroby, głównie schorzenia dróg oddechowych.

Szacuje się, że podczas tegorocznej zimy w Portugalii na grypę zachorowało już 5200 osób, z czego 50 trafiło w stanie ciężkim na oddziały intensywnej terapii.

Do najczęstszych objawów grypy wywołanej wirusem A/H1N1 należą wysoka gorączka, bóle głowy, mięśni i stawów, a także dreszcze oraz kaszel.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum