Portal dla kobiet z nowotworami narządów płciowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2011 12:01

We wrześniu br. rozpoczął działanie portal internetowy - www.jestemprzytobie.pl - którego celem jest wspieranie kobiet, które cierpią na raka narządów płciowych.

Na portalu można zadać pytania ekspertom, by rozwiać wątpliwości na temat objawów choroby czy sposobu terapii, przeczytać porady psychologów i lekarzy oraz prawdziwe historie pacjentek leczonych z powodu raka narządów płciowych.

- Jest to miejsce, gdzie zamieszczane są wiarygodne informacje i treści sprawdzone pod względem merytorycznym, dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów narządów rodnych u kobiet - wyjaśniła Elżbieta Więckowska, szefowa Fundacji "Różowa Konwalia" im. prof. Jana Zielińskiego.

Jest to jedna z czterech organizacji pozarządowych współtworzących program "Jestem przy Tobie", w ramach którego działa portal. Trzy pozostałe to: Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych i Ogólnopolska Organizacja Na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy "Kwiat Kobiecości".

Rocznie nowotwory złośliwe narządów płciowych diagnozuje się w Polsce u ponad 12 tys. kobiet. Dla wszystkich jest to początkowo katastrofa, jednak, jak podkreślają autorki programu, wcale nie musi tak być.

Oprócz portalu, w realizacji programu ma pomóc edukacja pielęgniarek w zakresie wsparcia psychicznego kobiet cierpiących z powodu nowotworów narządów płciowych i leczonych na oddziałach ginekologicznych oraz w przyszpitalnych poradniach ginekologicznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum