×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomorze: lekarze bez urlopów w czasie Euro

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia18 maja 2012 20:51

Zapomnieć o urlopach w czerwcu powinni lekarze i pielęgniarki pracujący w szpitalach marszałkowskich na Pomorzu. Czy pełna mobilizacja białego personelu potrzebna jest w Kościerzynie, Wejherowie, czy Malborku? - Wszystko może się zdarzyć, lepiej być przygotowanym - mówią urzędnicy.

Pomorze: lekarze bez urlopów w czasie Euro
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zbigniew Krzywosiński, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim w dniu10 maja br. wysłał pisma do szpitali marszałkowskich z prośbą o "wstrzymanie urlopów lekarzom i pielęgniarkom od 1 czerwca do 4 lipca".

Pisma otrzymały nie tylko szpitale Trójmiasta, ale także lecznice oddalone o kilkadziesiąt kilometrów. Lekarze i dyrektorzy tych ostatnich uważają, że zatrzymywanie wszystkich lekarzy na miejscu nie jest konieczne. Ich zdaniem normalna obsada dyżurowa wystarczy - pisze Gazeta Wyborcza.

Urzędnicy Departamentu Zdrowia gdańskiego UM tłumaczą swoją decyzję tym, że drużyny grające w Gdańsku będą stacjonować nie tylko w Trójmieście, np. Hiszpanie na swoje centrum pobytowe wybrali Gniewino.

- Mistrzostwa to czas szczególny - mówi Sławomir Lewandowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. - Musimy brać pod uwagę wszystkie scenariusze, nawet takie, że trzeba będzie korzystać ze szpitali w terenie.

Więcej: http://trojmiasto.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum