Pomorze: chętnych do rehablitacji przybywa, kolejki coraz dłuższe

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 16 września 2014 09:09

Umowy z NFZ mają na Pomorzu 84 poradnie rehabilitacji ambulatoryjnej dla dorosłych oraz 3 dla dzieci. Według NFZ na rozpoczęcie 10-dniowej kuracji czeka się w nich średnio 36 dni. Najdłużej (134 dni) w gdyńskim Miramedzie, najkrócej w poradniach w Nowym Dworze i w Czarnem.

Pomorze: chętnych do rehablitacji przybywa, kolejki coraz dłuższe

Skierowanie na zabiegi może dziś wystawić pacjentowi każdy lekarz, nie tylko specjalista (rehabilitacji, ortopedii, neurologii itp., jak to było do niedawna), stąd chętnych jest coraz więcej i kolejki coraz dłuższe - informuje Dziennik Bałtycki.

W sopockim Szpitalu Reumatologicznym najtrudniej się dostać na masaże oraz indywidualne ćwiczenia z terapeutą, których znaczenie potrafią docenić pacjenci z ciężkimi schorzeniami reumatologicznymi. Obecnie przyjmowane są m.in. osoby, które wyszły ze szpitala i pilnie potrzebują rehabilitacji, by odzyskać sprawność.

Z kolei Nadmorskie Centrum Medyczne w Gdańsku dzieli skierowania na "pilne" (po złamaniach i operacjach) oraz "stabilne" (choroba zwyrodnieniowa). Aktualnie "pilni" czekają na rehabilitację miesiąc, na zabiegi - kolejne dwa, "stabilni" nie mają już na nie szans w tym roku.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum