Pomorze: 8 położnych z największego szpitala w regionie zakażonych koronawirusem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2020 17:35

Powiększa się ognisko zakażeń koronawirusem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. W minoniony weekend w Klinice Neonatologii wykryto COVID-19 u trzech położnych, a zakażenie potwierdzono już łącznie u ośmiu.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W placówce trwają badania pacjentów i pracowników klinik, którzy byli zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim kontakcie z zakażonymi. Infekcję stwierdzono u ośmiu położnych i jednej matki. Na szczęście wszystkie dzieci mają wynik negatywny. Także większość z ok. 300 przebadanych osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym personelem, jest ujemna - pisze Gazeta Wyborcza.

Ognisko dotyczy jednego pododdziału. Większość pracowników podzielona jest na zespoły, więc część personelu kliniki nie miała styczności z zakażonymi. Pozostałe osoby pójdą na kwarantannę.

W Klinice Położnictwa nie stwierdzono żadnego przypadku. Ponieważ ognisko znajduje się na jednym z pododdziałów neonatologii, zakażony personel mógł mieć jednak kontakt również z rodzącymi. Dlatego z pacjentkami przebywającymi na położnictwie w terminie od 15 do 26 kwietnia szpital kontaktował się telefonicznie w celu pobrania próbek do testów, by wykluczyć zakażenie COVID-19.

Szpital wstrzymał też przyjęcia na porodówce. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że przyjęcia uda się wznowić w ciągu 7 dni.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum