Pomorskie: wirus możliwą przyczyną zasłabnięcia 10 uczniów z gimnazjum

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2017 08:29

Wirus jest prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia dziesięciorga uczniów gimnazjum w Przejazdowie, którzy w czwartek trafili do jednego z gdańskich szpitali. W związku z tym podejrzeniem szkoła odwołała w piątek zajęcia.

Pomorskie: wirus możliwą przyczyną zasłabnięcia 10 uczniów z gimnazjum
Szkoła odwołała w piątek zajęcia Fot. Elizabeth Albert: Flickr (CC BY 2.0)

"Badania w szpitalu nie wykazały u uczniów żadnych substancji typu narkotyki, dopalacze, alkohol, co wprowadziłoby nas na pewno w zaniepokojenie i zakłopotanie. Może to być np. jakiś ostry wirus. W piątek szkoła będzie zamknięta. Jeśli mamy do czynienia z wirusem, to w ten sposób zapobiegniemy jego rozprzestrzenianiu się. To tylko jeden dzień przerwy w nauce, a potem mamy weekend. Myślę, że w poniedziałek wszystko wróci do normy" - powiedziała PAP Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gd., której podlega gimnazjum w Przejazdowie.

Ponad 100 uczniów i pracowników gimnazjum w Przejazdowie zostało ewakuowanych ze szkoły w czwartek około południa, po tym jak kilkoro dzieci - uczęszczających do różnych klas - źle się poczuło. Uczniowie skarżyli się na osłabienie i wymioty. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Ośmiorgu dzieciom podawano na miejscu tlen.

Dziesięcioro dzieci trafiło do gdańskiego szpitala, a pozostali uczniowie i pracownicy wrócili do domów.

Straż pożarna nie stwierdziła na miejscu żadnych trujących gazów. Powietrze w szkole zostało przebadane z użyciem specjalnej - sprowadzonej z Gdyni - aparatury, wykrywającej gazy bojowe i przemysłowe, w tym czad.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum