Pomorskie: w kwarantannie przebywa 1620 uczniów i 222 nauczycieli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2020 19:18

W czwartek (17 września) na kwarantannie przebywa 1620 uczniów i 222 nauczycieli z terenu woj. pomorskiego - poinformował sanepid. Służby wydały w sumie 40 opinii, które umożliwiały wprowadzenie w placówkach oświatowych zdalnego lub hybrydowego nauczania.

Pomorskie: w kwarantannie przebywa 1620 uczniów i 222 nauczycieli
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O aktualnej sytuacji w pomorskiej oświacie związanej z epidemią koronawirusa poinformowała w czwartek na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

W zamieszczonym tam komunikacie podano, że od początku roku szkolnego do czwartku SARS-CoV-2 potwierdzono u 24 nauczycieli oraz 81 uczniów ze szkół z terenu woj. pomorskiego. W związku z przypadkami zakażenia, w czwartek na kwarantannie przebywało 1620 uczniów i 222 pedagogów.

WSSE podała też, że do czwartku włącznie powiatowe stacje z terenu województwa pomorskiego wydały w sumie - na wniosek dyrektorów szkół - 40 pozytywnych opinii umożliwiających wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym.

W przypadku niektórych placówek Sanepid wydał dwie a czasem nawet więcej opinii. Działo się tak w sytuacji, gdy - już po objęciu hybrydowym lub zdalnym nauczaniem konkretnej klasy, w kolejnych dniach w innych klasach stwierdzano zarażenia SARS-CoV-2.

Służby sanitarne podały, że najwięcej, bo 11 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni, a 8 - placówek z Gdańska. Pięć opinii związanych było z placówkami z powiatu kartuskiego. Po cztery opinie dotyczyły szkół w powiatach bytowskim, kościerskim i wejherowskim. Pojedyncze wydano z kolei na rzecz placówek z powiatów chojnickiego, słupskiego, tczewskiego i kwidzyńskiego.

Od początku roku szkolnego dyrektorzy placówek skierowali do pomorskich stacji Sanepidu 109 wniosków dotyczących zmiany trybu nauczania w związku z pojawieniem się w szkołach przypadków zarażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 69 pism rozpatrzono negatywnie.

Anna Kisicka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum